Sobór świętego Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku

Cerkiew znajduje się w centrum Białegostoku przy ulicy lipowej. Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnym budowli w Białymstoku. Sobór św. Mikołaja Cudotwórcy to główna świątynia diecezji białostocko-gdańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego oraz siedziba białostockiej parafii św. Mikołaja. Więcej o tej budowli możesz przeczytać wikipedia.pl: Sobór świętego Mikołaja w Białymstoku.

Informacje o obiekcie

Lokalizacja: Białystok
Położenie geogr.: 53°07’57.6″N 23°09’16.2″E
Lata budowy: 1843–1846r.
Fundator: Stefan Mikołaj Branicki 
Obecnie zarządza: parafia prawosławna pw. św. Mikołaja cudotwórcy w Białymstoku

Jak powstała statuetka

Krok 1 – wykonanie zdjęć budynku

Do przygotowania statuetki jak zwykle musieliśmy dokładnie przyjrzeć się wybranej budowli. Cerkiew znajduje się przy ulicy świętego Mikołaja w Białymstoku. Bardzo łatwo jest wykonać zdjęcia trzech stron budowli. Niestety jedna ściana jest trudno dostępna i byliśmy zmuszeni do stworzenia modelu z mniejszą, niż zazwyczaj ilością zdjęć.

Krok 2 – wykonanie modelu 3D

Przygotowane zdjęcia wręczyliśmy modelarzowi 3D. Po kilku dniach otrzymaliśmy gotowy model 3D, który możesz zobaczyć poniżej. Następnie utworzyliśmy chmurę punktów, dzięki czemu laser 3D może wygrawerować obiekt:

Krok 3 – grawerowanie laserem 3D

Ostatnim krokiem było precyzyjne umieszczenie szklanego bloczku na stole roboczym maszyny grawerującej. Następnie Cerkiew św. Mikołaja została wygrawerowana z użyciem lasera 3D wewnątrz szkła tworząc niesamowitą statuetkę 3D.

Licencja na model 3D

Model 3D » Sobór Świętego Mikołaja w Białymstoku «
udostępniamy na licencji CC BY-NC-SA 4.0.
Możesz go pobrać klikając tutaj: link do modelu.

Kod wzoru 3D: 3D02

Zamknij menu