Sobór świętego Mikołaja Cudotwórcy w Białymstoku

Wizytówką Białegostoku jest pałac Branickich. Umiejscowiony jest w centrum miasta wzdłuż ulicy legionowej. Brama wielka jest głównym wejściem na teren pałacu. Bogato zdobiona budowla zwieńczona gryfem. W wieży bramy znajduje się najstarszy sprawny zegar w Polsce. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej przeczytaj artykuł ze strony pcr.uwb.edu.pl plik pdf: Brama Wielka Gryf i najstarszy chodzący zegar w Polsce.

Informacje o obiekcie

Lokalizacja: Białystok
Położenie geogr.: 23°09’16.2″E, 53°07’57.7″N
Lata budowy: około 1758 r.
Założyciel: Jan Klemens Branicki
Obecnie zarządza: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Jak powstała statuetka

Do przygotowania statuetki jak zwykle musieliśmy dokładnie przyjrzeć się wybranej budowli. Brama znajduje się w blisko centrum Białegostoku, w związku z czym tamtejsza strefa powietrzna jest często blokowana dla dronów. Na szczęści obiekt jest dobrze widoczny z ziemi.

Krok 1 – wykonanie zdjęć budynku

28 maja 2020 roku wykonaliśmy serię zdjęć Bramy Wielkiej Pałacu Branickich z każdej dostępnej strony. Najlepsze kadry możesz zobaczyć poniżej:

Krok 2 – wykonanie modelu 3D

Przygotowane zdjęcia wręczyliśmy modelarzowi 3D. Po kilku dniach otrzymaliśmy gotowy model 3D, który możesz zobaczyć poniżej. Następnie utworzyliśmy chmurę punktów, dzięki czemu laser 3D może wygrawerować obiekt:

Krok 3 – grawerowanie laserem 3D

Ostatnim krokiem było precyzyjne umieszczenie szklanego bloczku na stole roboczym maszyny grawerującej. Następnie Brama Wielka Pałacu Branickich została wygrawerowana z użyciem lasera 3D wewnątrz szkła tworząc niesamowitą statuetkę 3D.

Licencja na model 3D

Model 3D » Sobór Świętego Mikołaja w Białymstoku «
udostępniamy na licencji CC BY-NC-SA 4.0.
Możesz go pobrać klikając tutaj: link do modelu.

Kod wzoru 3D: 3D02

Zamknij menu