Brama Wielka pałacu Branickich w Białymstoku

<div id="t20_slider_widget-3" class="sidebar-box widget_t20_slider_widget amr_widget clr"><h4 class="widget-title">Brama do pałacu w Białymstoku</h4>
</div>

Wizytówką Białegostoku jest pałac Branickich. Umiejscowiony jest w centrum miasta wzdłuż ulicy legionowej. Brama wielka jest głównym wejściem na teren pałacu. Bogato zdobiona budowla zwieńczona gryfem. W wieży bramy znajduje się najstarszy sprawny zegar w Polsce. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej przeczytaj artykuł ze strony pcr.uwb.edu.pl plik pdf: Brama Wielka Gryf i najstarszy chodzący zegar w Polsce

Informacje o obiekcie

Lokalizacja: Białystok
Położenie geogr.: 23°10’02.6″E, 53°07’53.8″N
Lata budowy: około 1758 r.
Założyciel: Jan Klemens Branicki
Obecnie zarządza: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Jak powstała statuetka

Brama znajduje się blisko centrum Białegostoku, w związku z czym tamtejsza strefa powietrzna jest często blokowana dla dronów. Na szczęście obiekt jest dobrze widoczny z ziemi.

Krok 1 – wykonanie zdjęć budynku

28 maja 2020 roku wykonaliśmy zatem serię zdjęć Bramy Wielkiej Pałacu Branickich z każdej dostępnej strony. Najlepsze kadry możesz zobaczyć poniżej:

Krok 2 – wykonanie modelu 3D

Powyższe zdjęcia przekazaliśmy naszemu modelarzowi 3D, który po kilku dniach odwzorował na podstawie naszych materiałów budowlę w przestrzennym obiekcie. Możesz go zobaczyć poniżej. Następnie z takiego modelu 3D utworzyliśmy chmurę punktów, dzięki której laser 3D będzie mógł ją wygrawerować wewnątrz statuetki.

Krok 3 – grawerowanie laserem 3D

Finalnym krokiem było wygrawerowanie statuetki. Przy tym etapie umieszczamy wybrany czysty format szkła na stole roboczym maszyny grawerującej. Następnie laser 3D wypala w niej grawerunek złożony z tysięcy punkcików, tworząc niesamowity efekt przestrzennego obiektu zamkniętego wewnątrz szkła. Po krótkim czasie grawerowania statuetka 3D z Bramą Wielką Pałacu Branickich była gotowa. Prezentujemy ją poniżej.

Licencja na model 3D

Model 3D » Brama Wielka do Pałacu Branickich w Białymstoku «
udostępniamy na licencji CC BY-NC-SA 4.0.
Możesz go pobrać klikając tutaj: link do modelu.

Kod wzoru 3D: 3D01

Zamknij menu