Brama Wielka pałacu Branickich w Białymstoku

Wizytówką Białegostoku jest pałac Branickich. Umiejscowiony jest w centrum miasta wzdłuż ulicy legionowej. Brama wielka jest głównym wejściem na teren pałacu. Bogato zdobiona budowla zwieńczona gryfem. W wieży bramy znajduje się najstarszy sprawny zegar w Polsce. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej przeczytaj artykuł ze strony pcr.uwb.edu.pl plik pdf: Brama Wielka Gryf i najstarszy chodzący zegar w Polsce

Informacje o obiekcie

Lokalizacja: Białystok
Położenie geogr.: 23°10’02.6″E, 53°07’53.8″N
Lata budowy: około 1758 r.
Założyciel: Jan Klemens Branicki
Obecnie zarządza: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

Jak powstała statuetka

Do przygotowania statuetki jak zwykle musieliśmy dokładnie przyjrzeć się wybranej budowli. Brama znajduje się w blisko centrum Białegostoku, w związku z czym tamtejsza strefa powietrzna jest często blokowana dla dronów. Na szczęści obiekt jest dobrze widoczny z ziemi.

Krok 1 – wykonanie zdjęć budynku

28 maja 2020 roku wykonaliśmy serię zdjęć Bramy Wielkiej Pałacu Branickich z każdej dostępnej strony. Najlepsze kadry możesz zobaczyć poniżej:

Krok 2 – wykonanie modelu 3D

Przygotowane zdjęcia wręczyliśmy modelarzowi 3D. Po kilku dniach otrzymaliśmy gotowy model 3D, który możesz zobaczyć poniżej. Następnie utworzyliśmy chmurę punktów, dzięki czemu laser 3D może wygrawerować obiekt.

Krok 3 – grawerowanie laserem 3D

Ostatnim krokiem było precyzyjne umieszczenie szklanego bloczku na stole roboczym maszyny grawerującej. Następnie Brama Wielka Pałacu Branickich została wygrawerowana z użyciem lasera 3D wewnątrz szkła tworząc niesamowitą statuetkę 3D.

Licencja na model 3D

Model 3D » Brama Wielka do Pałacu Branickich w Białymstoku «
udostępniamy na licencji CC BY-NC-SA 4.0.
Możesz go pobrać klikając tutaj: link do modelu.

Kod wzoru 3D: 3D01

Zamknij menu