Kościół św. Anny w Skrwilnie

Tag na Facebook: #KościółAnnySkrwilno
Grupa na Facebook: Kościół św. Anny w Skrwilnie

Historia parafii pw. św. Anny w Skrwilnie sięga XIV wieku. Budynek kościoła św. Anny, który możemy podziwiać obecnie nabrał swoich kształtów po istotnej modernizacji wcześniej stojącego w tym miejscu obiektu przeprowadzonej w latach 1888-1895 według projektu architekta Józefa Gosławskiego. W 1888 roku budowę rozpoczęto dzięki staraniom ówczesnego proboszcza Donata Jędrzejewskiego i ofiarności parafian. W 1895 roku nowy kościół został konsekrowany przez bpa płockiego Michała Nowodworskiego.

Kościół św. Anny wzniesiony został w stylu późnoklasycystycznym w formie monumentalnej, na planie krzyża. Świątynia wyróżnia się dekoracyjną fasadą składającą się m.in. z dwóch wież, czterokolumnowym portykiem, fryzem z napisem: „Dom mój jest domem modlitwy” oraz półkolistym frontonem z „okiem opatrzności”.

Świątynia oprócz swojej zewnętrznej budowy przyciąga uwagę zwiedzających również w środku dzięki zabytkowym ołtarzom z końca XIX wieku oraz stacjom drogi krzyżowej. Wnętrze kościoła wykonane w stylu neogotyckim, zdobią również piękne freski i witraże. Te ostatnie przedstawiamy Wam razem z innymi zdjęciami kościoła, nadesłanymi przez Pana Jacka Żuchowskiego, który zgłosił zabytek kościoła św. Anny w ramach naszego projektu.

Po więcej informacji o kościele i parafii św. Anny w Skrwilnie zapraszamy na stronę – Zespół kościoła parafialnego pw. św. Anny

Powstawanie statuetki 3D z grawerunkiem kościoła św. Anny w Skrwilnie

Zdjęcia kościoła nadesłane w ramach zgłoszenia

Zgłoszenie i zdjęcia otrzymaliśmy od Pana Jacka Żuchowskiego. Dziękujemy!

Model 3D kościoła

Pierwszym krokiem przygotowania statuetki 3D z grawerunkiem budowli jest opracowanie trójwymiarowego modelu uwiecznianego obiektu. Opierając się na przesłanych przez Pana Jacka Żuchowskiego zdjęciach oraz wspierając się materiałami znalezionymi w Internecie przygotowaliśmy trójwymiarowy model 3D kościoła w Skrwilnie. Oto rezultat naszej pracy.

Zdjęcia gotowej statuetki

W kolejnym kroku pracy nad statuetką uzupełniliśmy model 3D o podpis oraz rozplanowaliśmy rozmieszczenie tych elementów w przestrzeni. Następnie przekształciliśmy tak stworzony projekt w chmurę punktów. Po kilku testach znaleźliśmy właściwą rozdzielczość chmury – na tyle gęstą, że grawerunek 3D jest wyraźny, a równocześnie nie powoduje pękania szkła.

Film z obracającą się gotową statuetką

Na statycznych zdjęciach łatwiej oglądać szczegóły grawerunku 3D, ale to na ruchomym obrazie najlepiej widać jego przestrzenność. Dlatego nagraliśmy dla was film prezentujący statuetkę z grawerunkiem 3D kościoła.

Licencja na model 3D

Model 3D » Kościół św. Anny w Skrwilnie «
udostępniamy na licencji CC BY-NC-SA 4.0.
Możesz go pobrać klikając tutaj: link do modelu.

Kod wzoru 3D: 3P05

Zamknij menu