Kościół św. Anny w Skrwilnie

Tag na Facebook: #KościółAnnySkrwilno
Grupa na Facebook: Kościół św. Anny w Skrwilnie

Obiekt w opracowaniu. Postęp prac nad uwiecznieniem kościoła w szkle najlepiej śledzić na dedykowanej grupie FB: Kościół św. Anny w Skrwilnie

Historia parafii pw. św. Anny w Skrwilnie sięga XIV wieku. Budynek kościoła św. Anny, który możemy podziwiać obecnie nabrał swoich kształtów po istotnej modernizacji wcześniej stojącego w tym miejscu obiektu przeprowadzonej w latach 1888-1895 według projektu architekta Józefa Gosławskiego. W 1888 roku budowę rozpoczęto dzięki staraniom ówczesnego proboszcza Donata Jędrzejewskiego i ofiarności parafian. W 1895 roku nowy kościół został konsekrowany przez bpa płockiego Michała Nowodworskiego.

Kościół św. Anny wzniesiony został w stylu późnoklasycystycznym w formie monumentalnej, na planie krzyża. Świątynia wyróżnia się dekoracyjną fasadą składającą się m.in. z dwóch wież, czterokolumnowym portykiem, fryzem z napisem: „Dom mój jest domem modlitwy” oraz półkolistym frontonem z „okiem opatrzności”.

Świątynia oprócz swojej zewnętrznej budowy przyciąga uwagę zwiedzających również w środku dzięki zabytkowym ołtarzom z końca XIX wieku oraz stacjom drogi krzyżowej. Wnętrze kościoła wykonane w stylu neogotyckim, zdobią również piękne freski i witraże. Te ostatnie przedstawiamy Wam razem z innymi zdjęciami kościoła, nadesłanymi przez Pana Jacka Żuchowskiego, który zgłosił zabytek kościoła św. Anny w ramach naszego projektu.

Po więcej informacji o kościele i parafii św. Anny w Skrwilnie zapraszamy na stronę – Zespół kościoła parafialnego pw. św. Anny

Powstawanie statuetki 3D z grawerunkiem Kościoła św. Anny w Skrwilnie

Zdjęcia Kościoła nadesłane w ramach zgłoszenia

Model 3D Kościoła

Licencja na model 3D

Model 3D » Kościół św. Anny w Skrwilnie «
udostępniamy na licencji CC BY-NC-SA 4.0.
Możesz go pobrać klikając tutaj: link do modelu.

Kod wzoru 3D: 3P05

Zdjęcia gotowej statuetki

Film z obracającą się gotową statuetką

Zamknij menu