Ratusz w Morągu

<div id="t20_slider_widget-10" class="sidebar-box widget_t20_slider_widget amr_widget clr"><h4 class="widget-title">Ratusz w Morągu</h4>
</div>

Ratusz w Morągu to kolejna propozycja obiektu historycznego wybrana przez Was. Wasz wybór nie był jednak wynikiem głosowania, które dotąd przeprowadzaliśmy na Facebooku. Tym razem otrzymaliśmy jedną z pierwszych odpowiedzi na naszą zachętę pochwalenia się z nami swoim miastem, skrawkiem jego historii, ciekawym obiektem, będącym jego wizytówką. Mianowicie kandydaturę pierwszego obiektu ze swojego miasta zgłosiła Pani Basia, która jest dumną mieszkanką Morąga. Z chęcią zaangażowała się ona w nasz projekt, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Ratusz w Morągu zbudowany w stylu gotyckim w 1444 r. Został spalony podczas wielkiego pożaru miasta, a następnie odbudowany w 1697 roku. Później został wzbogacony o neobarokową wieżyczkę. Po dalsze informacje i ciekawostki odnośnie ratusza zapraszamy na stronę wikipedii – Ratusz w Morągu

Informacje o obiekcie

Lokalizacja: Morąg
Położenie geogr.: 19°55’40.6″E, 53°54’42.7″N
Lata budowy: 1444 r.
Obecnie: Punkt informacji turystycznej

Powstawanie statuetki 3D z ratuszem z Morąga

Krok 1 – wykonanie zdjęć budynku

Zdjęcia ratusza przesłała nam Pani Basia wraz ze swoim zgłoszeniem kandydatury obiektu. Dzięki fotografiom z każdej strony, mamy zawsze odpowiednie materiały, które pozwalają nam zdalnie na ich podstawie na dokładnie odwzorowanie budynku w przestrzennym modelu.

Krok 2 – wykonanie modelu 3D

Otrzymane zdjęcia ratusza z Morąga wraz ze zleceniem, opisującym szczegółowe wymagania jak szczegółowy ma być model, przekazaliśmy modelarzowi 3D. Efekty pracy modelarza prezentujemy poniżej. Poza samą bryłą budynku, modelarz przygotowuje również teksturę, która ma podkreślić elementy budowy elewacji. Następnie model ratusza z nałożoną teksturą dostosowaliśmy do rozmiarów docelowej statuetki. Z niego wygenerowaliśmy chmurę punktów budynku, składającą się z kilkuset tysięcy mikropunkcików, aby w kolejnym etapie móc ją wypalić w środku statuetki przez laser 3D maszyny grawerującej.

Krok 3 – grawerowanie laserem 3D

Do tej realizacji wybraliśmy format szkła o wymiarach 9x6x5 cm. Po dokładnym wyczyszczeniu jej, umieściliśmy statuetkę na stole roboczym Mai, naszej maszyny grawerującej, która wypaliła wewnątrz szkła przygotowaną chmurę punktów, przedstawiającą ratusz. Po kilku minutach grawerowania laserem, statuetka 3D z morągowski ratuszem była gotowa i powędrowała prosto do naszego studia fotograficznego, gdzie wykonaliśmy jej poniższe zdjęcia!

Licencja na model 3D

Model 3D » Ratusz w Morągu «
udostępniamy na licencji CC BY-NC-SA 4.0.
Możesz go pobrać klikając tutaj: link do modelu.

Wzór modelu 3D: 3N79

Zamknij menu