Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Troszynie

Tag na Facebook: #KościółBartłomiejaTroszyn
Grupa na Facebook: Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Troszynie

Powstawanie statuetki 3D z grawerunkiem kościoła św. Bartłomieja Apostoła

Historia parafii św. Bartłomieja Apostoła w Troszynie sięga 1443 roku, gdy utworzył ją biskup płocki Jan Krasiński. Do 1944 r. na jej terenie wzniesiono kilka kościołów z drewna. Ostatni został spalony przez wycofujących się Niemców, w dniu święta patrona parafii 24 sierpnia 1944 roku.

Obecny kościół św. Bartłomieja Apostoła budowany był w latach 1956-1975, według projektu Barbary Brukalskiej. Murowano go przy użyciu kamienia polnego. Wsparcie przy budowie kościoła, parafia otrzymała m.in. od Polonii Amerykańskiej. 29 czerwca w 1975 roku świątynia została konsekrowana przez biskupa łomżyńskiego Mikołaja Sasinowskiego.

Kościół parafii św. Bartłomieja Apostoła w Troszynie został zgłoszony do naszego projektu przez Pana Marka Jankiewicza. Pan Marek dumnie zaprezentował kościół w następujący sposób „Wielokrotnie był niszczony, podczas polskich wojen jednak nieustannie odbudowywany. Dla okolicznych jest to swego rodzaju symbol woli walki, woli zwycięstwa i niepoddawania się przez Polaków”.

Po więcej informacji zapraszamy na następujące strony: Troszyn – parafia pw. św. Bartłomieja Apostoła Wikipedia: Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Troszynie

Zdjęcia kościoła nadesłane w ramach zgłoszenia

Model 3D kościoła

W oparciu o przesłane materiały przygotowaliśmy model 3D obiektu.

Zdjęcia gotowej statuetki 3D

Następnie cała masa testów, finalny grawerunek i oto jest – gotowa statuetka 3D z wykonanym w jej wnętrzu grawerunkiem kościoła św. Bartłomieja w Troszynie.

Film prezentujący gotową statuetkę z grawerunkiem 3D kościoła

Licencja na model 3D

Model 3D » Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Troszynie «
udostępniamy na licencji CC BY-NC-SA 4.0.
Możesz go pobrać klikając tutaj: link do modelu.

Kod wzoru 3D: 3P06

Zamknij menu